XV FESTIWAL 2011

Szanowni Państwo!

To mały jubileusz, bo spotykamy się już po raz piętnasty!

Festiwal Krzysztofa Drzewieckiego Młodych Organistów i Wokalistów im. ks. Jerzego Popiełuszki na dobre zagościł już w progach kościoła p.w. Św. Trójcy, ale podobnie jak w roku ubiegłym spotkamy się też w kościołach ewangelicko-augsburskim i ewangelicko-metodystycznym. Jak co roku rozbrzmiewać będzie wspaniała muzyka na chwałę Boga i ku pokrzepieniu naszych dusz, tym razem nie tylko organowa i wokalna, ale również z towarzyszeniem trąbki.

Usłyszymy przede wszystkim młodych artystów z różnych stron Polski reprezentujących różne ośrodki akademickie: organistów – Marcina Simelę, Karola Mossakowskiego i Michała Duźniaka, oraz wokalistów – Małgorzatę Gołąb, Lidię Węgrzyn, Przemysława Cierzniewskiego, Stanisława Dudę.

W tym roku wystąpi też organistka z Ukrainy, pani Elena Chernikova, co nadaje naszemu festiwalowi walor imprezy międzynarodowej.  Oprócz młodzieży wystąpią uznani polscy organiści, śpiewacy i instrumentaliści: Magdalena Witczak, Paweł Hulisz, Waldemar Krawiec.

W tym roku młodzi wykonawcy będą ubiegać się o laur publiczności, dlatego pozwoliłem sobie w programach koncertów zachować pewne wspólne elementy, abyście Państwo mieli możliwość nie tylko poznać osobowość artystyczną, ale również porównać różne interpretacje tego samego utworu i w ten sposób moc zadecydować o oddaniu głosu na swojego ulubionego wykonawcę. Moim celem nie było stworzenie konkursu, na którym muzycy, niczym sportowcy muszą się zmierzyć z tym samym programem, ale umożliwienie młodym artystom prezentację w tym repertuarze, który ich zdaniem najlepiej pokaże ich umiejętności i wrażliwość.

Koncerty festiwalowe będą się odbywać na trzech różnych instrumentach, a więc będziemy mieli możliwość bliższego zapoznania się z różnorodnym brzmieniem organów. Z tego też względu zachęcam Państwa do udziału we wszystkich koncertach festiwalowych, gdyż każdy z nich jest swego rodzaju wizytówką młodych muzyków, i na każdym prezentowane będą dzieła znane i te, które warto poznać.

Dziękując naszym sponsorom, oraz proboszczom kościołów życzę niezapomnianych chwil z muzyką we wspaniałych wnętrzach bydgoskich świątyń. Wszystkie koncerty rozpoczną się o godzinie 19. Wstęp wolny.

dr Andrzej Szadejko
Dyrektor Artystyczny Festiwalu

XV Festiwal kupon konkursowy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s